Na zdjęciu młody chłopak stoi na głowie bezpośrenio na trawie

W tym roku Dzień Dziecka przypada w długi weekend, więc w Krakowie imprezy z tej okazji będą trwały od piątku do niedzieli. Będzie gorąco, będzie się działo… Zapraszamy i polecamy wydarzenia dla małych i dużych, sąsiedzkie i masowe. Każdy wybierze coś dla siebie.

18. urodziny w grodzie Kraka

2-3 czerwca, Bulwary Wiślane. Gry, zabawy, konkursy i warsztaty dla dzieci. W sobotę o 22:00 w zakolu Wisły u podnóża Wawelu Wielkie Widowisko Plenerowe. Smoki będą unosić się na wodzie i w powietrzu, w oprawie nastrojowej muzyki, laserów i sztucznych ogni. Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę o 12:00 spod hotelu Royal i przejdzie ulicami Krakowa do Rynku Głównego. W paradzie weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. Uczestnicy będą animować wykonane przez siebie smoki, które wezmą udział w konkursie o tytuł Najpiękniejszego.

Dzień Dziecka z Małym Księciem

1 czerwca, godz. 16:00-19:00, park przy Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13. Warsztaty plastyczne, wspólne czytanie fragmentów „Małego Księcia” przy dźwiękach muzyki, zabawy edukacyjne, zielone upominki od Zarządu Dróg Miejskich. Impreza odbędzie się w parku, organizatorzy zachęcają do przyniesienia koszy i pikniowania.

Lato nad Bagrami

2 czerwca, plaża przy zalewie Bagry (okolice ul. Koziej). Występy dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli, pokazy taneczne, malowanie twarzy, wyrzut kolorów czyli zabawy z proszkiem holi,  zabawy na dmuchańcach, demonstracja sprzętu gaśniczego i ratunkowego, pokazy pierwszej pomocy. Na wody zalewu wypłyną żeglarze, będzie można wypożyczyć rowery wodne. Wieczorem koncerty zespołów Need for Strings, Manchester.

Plenerowy Dzień Dziecka na placu Wolnica

2 czerwca, 11:00-16:00. Warsztaty rodzinne, biblioteka na świeżym powietrzu, strefa relaksu, napędzana ręcznie karuzela, inspirowana kolekcją zabawek Muzeum, Spektakl teatralny „Cejco z życzeniami”.

Dzień Dziecka z Łokietkiem

1 czerwca, 13:00-18:00, Klub Kultury Łokietek – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Władysława Łokietka 267. Zabawy i animacje na pobliskim placu zabaw, o 17:30 spektakl „Trąba słonia Salomona” w wykonaniu Teatru Otwartego (sala widowiskowa Klubu Kultury Łokietek).

Rodzinny piknik stowarzyszenia UNICORN

2 czerwca, 11:30-16:30, Centrum Psychoonkologii UNICORN przy ul. Zielony Dół 4. Gry i zabawy dla całej rodziny, konkursy z nagrodami, warsztaty, premiera opowiadania o Małym Jednorożcu, spotkanie z Barbarą i Jerzym Stuhrami oraz Katarzyną Błażejewską-Stuhr.

Dzień Dziecka Kids’Fest

1-3 czerwca, park za Tauron Areną (1 czerwca), Zabłocie (2-3 czerwca). Malowanie twarzy, warsztaty kulinarne, naukowe i taneczne, skakanie na trampolinach, strefa maluszka, wielkie bańki mydlane, joga dla dzieci, wspólne czytanie bajek.